Hakkımızda

A1 Yayıncılık, hazırladığı yayınlar ve araçlarla, Türkiye’de, ilköğretim okuma yazma eğitiminin en önemli yazarlarından biri olan, emekli öğretmen İbrahim TEYMUR tarafından 1990 yılında kuruldu.

A1 Yayıncılık tarafından hazırlanan yardımcı eğitim yayınları ve araçları, çocuğun gelecekteki yönelimlerini belirleyen önemli kilometre taşlarınının ilki olan İlköğretim sürecinde, hem öğrenciye, hem öğretmene, hem de veliye klavuzluk ediyor.

“Okuma yazma öğretiminin amacı çocuğa her ne şekilde olursa olsun okuma yazma becerisi öğretmek değildir.” diyen İbrahim TEYMUR:

“Okuma yazma öğretiminin amacı; çağdaş yaşamın koşullarına uygun, akıcı, anlamlı, okuduğunu anlayan, anladığını yorumlayan bir okuma ile işlek, okunaklı ve güzel bir yazı yazma becerisi kazandırmaktır” diyor.

Tüm dünyanın yaşamakta olduğu pandemi sürecinde özellikle veliye de yol gösterecek olan yardımcı yayınların eğitimdeki rolü, önceki dönemlerden çok daha büyük bir önem kazanıyor.

A1 Yayıncılık tarafından hazırlanan eğitim yayınları ve araçları bu yeni duruma uygun bir içerik ve yaklaşımla ilköğretim dünyasının ilklerini üretmeye devam ediyor.